A A A
PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Słomnikach działa pełną parą. W poniedziałek 1 lutego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słomnikach poznawały zasady funkcjonowania punktu oraz zainaugurowały akcję wręczania mieszkańcom przywożącym odpady na PSZOK doniczkowych kwiatów oczyszczających powietrze.

Czek na Fundusz Inwestycji
Dziś w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie czeków potwierdzających przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu krakowskiego oraz 8 gmin z tego powiatu. Nasza Gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 500 000 zł na budowę świetlicy wiejskiej w Orłowie.

Szczepienia przeciwko covid

Od piątku, 15 stycznia, na szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły zarejestrować się osoby z tzw. grupy I, czyli m.in. seniorzy powyżej 60-roku życia (z pierwszeństwem dla osób powyżej 70 roku życia). Szczepienia mają rozpocząć się 25 stycznia.

logo czyste powietrze

Od 1 stycznia 2021 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie nie będzie udzielać dofinansowań dla kotłów na paliwa stałe opalanych węglem/ekogroszkiem.

Akcja Zima

Przedstawiamy telefony do wykonawców zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Słomniki. W przypadku pytań i problemów z kontaktem z wykonawcami prosimy o tel. 123881102, wew. 135.