A A A

Po ciągu pieszo-rowerowym na ul. Poniatowskiego, powstał ciąg pieszo-rowerowy wraz z parkingiem łączący ul. Poniatowskiego z ul. św. Jana Pawła II. Trwa budowa ścieżki przy ul. Kolejowej i Okrzei.

Inwestycja polegała na wybudowaniu na odcinku 300 m chodnika, ścieżki rowerowej oraz parkingu przy ul. św. Jana Pawła II w Słomnikach.

Inwestycja została wykonana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” oraz dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w wysokości 80 procent; wykonawca P.P.H.U. Bud-Rys Łukasz Bazior, ul. Podmiejska 65, 32-200 Miechów; wartość inwestycji 492 000 zł.

Trwa także budowa ciągu pieszo-jezdnego na odcinku pomiędzy ulicami Okrzei i Kolejową w Słomnikach – początek  zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z ul. Kolejową, koniec – zlokalizowano na włączeniu do ul. Okrzei w Słomnikach, długość ciągu wynosi ok. 850 m. Trwa także budowa kolejnego odcinka przy ul. Kolejowej.

Celem budowy ścieżek rowerowych jest przede wszystkim usprawnienie ruchu komunikacyjnego, a w szczególności umożliwienie wygodnego dojazdu do parkingów przy peronach PKP.

Inwestycja jest częścią projektu budowy ścieżek rowerowych w gminach:  Słomniki, Iwanowice, Sułoszowa, Krzeszowice, Gołcza, Miechów, Charsznica. Otrzymała ona dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w wysokości 80 procent. Łączny koszt inwestycji wynosi ok. 16 mln zł, w tym koszt ścieżek na terenie Gminy Słomniki – ok. 4 mln zł.

Galeria zdjęćLokalizacja tras na terenie gminy Słomniki dostępne – TUTAJ.