A A A
Budowa S7

Zakończenie budowy „naszego” odcinka S7 Szczepanowice–Widoma planowane jest w 2021 r. Nową drogą ekspresową samochody będą mogły jeździć z prędkością 120 km na godzinę.

Budowa drogi S7 w północnej Małopolsce jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Obecnie prowadzone są prace zbrojeniowe oraz betonowanie przy 18 obiektach inżynieryjnych; najważniejszym z nich jest odcinek Szczepanowice–Widoma, który stanowi jednocześnie obwodnicę Słomnik. Jest to środkowy fragment drogi ekspresowej, a jego koszt to 508 mln 135 tys. zł. Powstająca estakada będzie najdłuższym obiektem inżynierskim na tym odcinku – o długości 681 m w przypadku nitki lewej i 689 m w przypadku nitki prawej. Nowa droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, ale pozostawiona zostanie rezerwa na trzeci pas.

Zakończenie prac planowane jest w 2021 roku. Nową drogą ekspresową samochody będą mogły jeździć z prędkością 120 km na godzinę.

Umowa na zaprojektowanie oraz budowę tego fragmentu drogi została podpisano w styczniu 2018 r. w Słomnikach. Wykonawcą inwestycji jest firma Mota-Engil Central Europe.

Galeria zdjęćBudowany fragment w północnej Małopolsce przebiega przez 16 miejscowości. W powiecie miechowskim: Parkoszowice, Wielki Dół, Szczepanowice, w powiecie krakowskim: Orłów, Smroków, Zagaje Smrokowskie, Lipna Wola, Kacice, Zaborze – gmina Słomniki oraz Biskupice, Sieciechowice, Przestańsko, Poskwitów, Widoma, Domiarki, Zalesie – w gminie Iwanowice.

 

Zobacz filmy: