A A A
Kąpielisko w Januszowicach

Gmina Słomniki podpisała umowę na budowę kąpieliska przy stawach w Januszowicach. Inwestycja ta z pewnością ucieszy mieszkańców, którzy zyskają przyjemne miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Kąpielisko powstaje w obrębie malowniczego stawu w Januszowicach, którego powierzchnia ma ok. 17 ha. Staw ma ok. 2 km brzegu, plaża wraz z infrastrukturą rekreacyjna będą umiejscowione od strony drogi krajowej nr 7 na długości ok. 150 m. Projekt przewiduje utworzenie plaży, plac zabaw dla dzieci przy plaży, miejsce na grilla ze stołami i ławkami, przebieralnię z sanitariatami, parking i stojaki na rowery. Wybudowane zostanie molo, które doprowadzi do wyspy umiejscowionej pośrodku stawu. Tam będą ścieżki spacerowe z ławkami, altana wypoczynkowa, stoliki do szachów, znajdą się tam także budki lęgowe dla tamtejszych ptaków. Dzięki tej inwestycji w gminie powstanie kolejne miejsce do wypoczynku.

Inwestycję wykona firma Apis Polska sp. z o.o., ul. 3 Maja 85 b, 37-500 Jarosław; koszt inwestycji wynosi 2 179 599,41 zł, w tym dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w wysokości 1 223 071,41 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2020 r.

Inne strefy wypoczynku i rekreacji na terenie naszej gminy to m.in.:

  • ścieżki nordic walking w kompleksie leśnym Polanowice-Goszcza;
  • skatepark z siłownią zewnętrzną na ul. 3 Maja w Słomnikach;
  • boiska wielofunkcyjne na terenie gminy Słomniki wraz z boiskiem do siatkówki plażowej przy Hali Sportowej w Słomnikach
  • ścieżki spacerowe nad Młynówką
  • Rowerowy Szlak Kościuszkowski

Więcej o terenach rekreacji w gminie Słomniki  – TUTAJ.

Bądź na bieżąco: