A A A
Mistrzostwa Polski MDP

W czwartek 22 października Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Miłocic wzięła udział w Mistrzostwach Polski Geotyda 2020. Dwie drużyny, chłopięca i dziewczęca, wyruszyły w około dwudziestokilometrowe trasy, na których wykonywały różne zadania. Zawody odbyły się w Czernej, a uczestniczyły w nich grupy z całej Polski. Spośród osiemnastu drużyn MDP z Miłocic osiągnęła najlepszy wynik, zyskując tym samym tytuł Mistrza Polski.

Mistrzostwa wymagały od zawodników predyspozycji psychicznych i fizycznych, orientacji w terenie, spostrzegawczości, a wszystko to w zakresie tzw sportów wymagających. Zadania do wykonania dla uczestników oparte były na testach do jednostek specjalnych, dlaczego też większość uczestników stanowiły szkoły mundurowe, które nie po raz pierwszy brały udział w tych zmaganiach. Dla drużyny z Miłocic był to debiut, toteż tym bardziej cieszy wygrana.  Chłopcy uzyskali najlepszy czas, dziewczęta zdobyły najwięcej punktów i to właśnie im MDP zawdzięcza zwycięstwo. Młodzi druhowie  z Miłocic wyruszyli w trasę wraz ze swoimi opiekunami Dagmarą Cerek i Arturem Mistarzem. Główną nagrodą wręczoną przez przeora Pawła Hańczaka był miecz Fundacji Geotyda, który za rok trafi do rąk zwycięskiej drużyny kolejnej edycji.

Organizatorem imprezy jest Edugrupa Europejskie Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa. Patronami mistrzostw byli starosta krakowski, burmistrz Krzeszowic oraz przeor klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej.

Elżbieta Mistarz