A A A
Zmarł dr Snakowski

Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci lek. med. Wiesława Snakowskiego.

To człowiek ceniony i otoczony szacunkiem przez mieszkańców naszej gminy. Oprócz długoletniej praktyki lekarskiej jako lekarz internista i lekarz rodzinny m.in. w latach 1975–2007 pełnił funkcję dyrektora Przychodni Zdrowia w Słomnikach. Był wieloletnim radnym Rady Narodowej Miasta i Gminy Słomniki do 1990 r.; za zasługi dla rozwoju lokalnej społeczności z inicjatywy Rady Miejskiej w Słomnikach został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W latach 1998–2002 był także radnym powiatowym w I kadencji Rady Powiatu Krakowskiego. Bardzo wspierał rozwój naszego miasta, angażował się w wiele inicjatyw społecznych, kochał Orkiestrę Dętą Echo ze Słomnik, której przez kilka lat był członkiem i wspierał strażaków ochotników z OSP Słomniki. Ostatnie pożegnania śp. Pana Doktora odbędzie się jutro 14 stycznia na cmentarzu parafialnym w Słomnikach. Cześć Jego pamięci.