A A A

Co roku spotykamy się na oficjalnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, idziemy z flagami we wspólnych marszu, niosąc 10-metrową flagę narodową, w asyście Orkiestry Dętej Echo ze Słomnik, pocztów sztandarowych, harcerzy, władz i jednostek samorządowych, organizacji partyjnych i społecznych, związków i stowarzyszeń, szkół i przedszkoli oraz licznie zgromadzonych mieszkańców; składamy kwiaty pod pomnikiem na Rynku i wspólnie śpiewamy pieśni i piosenki patriotyczne. W tym roku będzie inaczej...

W tym roku nie będzie oficjalnych obchodów. W kościele pw. Bożego Ciała w Słomnikach jak co roku z inicjatywy Burmistrza Gminy Słomniki odprawiona zostanie Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 9.00 – z zachowaniem obowiązujących obostrzeń. Przy pomniku Ofiar Faszyzmy Burmistrz Paweł Knafel wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Słomnikach Grzegorzem Płażkiem w imieniu mieszkańców całej naszej gminy złożą kwiaty w hołdzie twórcom Trzeciomajowej Konstytucji. Zapraszamy do duchowej łączności z nami w tym trudnym czasie walki z pandemią.

 

Apel Burmistrza Gminy Słomniki o wywieszenie biało-czerwonych flag

Szanowni Państwo, z uwagi na stan epidemii w Polsce tegoroczne obchody narodowego Święta Konstytucji 3 Maja będą miały charakter symboliczny. Zachęcam Państwa do wywieszania flag, by barwy narodowe pojawiły się nie tylko na budynkach użyteczności publicznej, ale również na naszych domach. Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami. Wywieśmy flagi w obrębie posesji, niech ulice naszej gminy będą biało-czerwone.

Z wyrazami szacunku

Paweł Knafel

Burmistrz Gminy Słomniki