A A A
MGCK Słomniki

Zapraszamy producentów rolnych - Rolników oraz Firmy - do udziału w X Małopolskim Święcie Czosnku!

Towarzystwo Kulturalno- Sportowe w Słomnikach oraz Miejsko- Gminne Centrum Kultury w Słomnikach są w bieżącym roku organizatorami X Małopolskiego Święta Czosnku. Wydarzenie to wpisało się w tradycję regionu Małopolski i została ujęta w kalendarzu wydarzeń Województwa Małopolskiego  Ponadto uzyskało finansowe wsparcie  w programie „Mecenat Małopolski”. Partnerem przedsięwzięcia będzie LGD Jurajska Kraina. X Małopolskie Święto czosnku odbędzie się 23 lipca 2017r. w Prandocinie (gmina Słomniki).

Patronatów Honorowych naszej imprezie udzielili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Poseł Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski, Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka, Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel, Wójt Gminy Radziemice Marek Słowiński.

Patronatów medialnych udzielili nam: TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Kraków, Głos Słomnik. Obecne będą także inne media.

Podczas X Małopolskiego Święta Czosnku zaprezentujemy producentów czosnku oraz potrawy naszego regionu, które czosnek wykorzystują. Ponadto pokażemy także ludowe i artystyczne rękodzieło, wystąpią zespoły ludowe naszej ziemi, a dla publiczności zorganizujemy konkursy, które rozpropagują czosnek jako wartościową i cenną pod wieloma względami rośliną uprawną oraz wartościowy składnik codziennej diety.

Impreza o charakterze kiermaszu kulinarnego będzie jednocześnie okazją do wypromowania regionu, do wymiany doświadczeń, do spotkania z kulturą ludową na wysokim poziomie. Dlatego zależy nam na tym, aby rzeczywistym bohaterem tego święta był czosnek, jego producenci oraz koła gospodyń wiejskich, które swoją kuchnią regionalną przekonują wszystkich, że czosnek jest smaczny, zdrowy i nie do zastąpienia.

Pragniemy Państwa zachęcić do udziału w X Małopolskim Święcie Czosnku; do zaprezentowania działalności i produktów Państwa gospodarstw,  Państwa Firmy, do skorzystania z okazji, aby podzielić się wiedzą i osiągnięciami z uczestnikami tej imprezy. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt do 15 czerwca, aby uzyskać szczegółowe informacje, zgłosić udział, zawrzeć umowę.

Zapraszamy!

Alicja Biczysko- dyrektor MGCK w Słomnikach, tel. 533 901 476

Adrian Sadowski- Wiceprezes TKS w Słomnikach

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach; ul. Wolności 4, 32-090 Słomniki; tel. (012) 388-11-49; www.mgckslomniki.pl; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; NIP: 944-20-05-996, REGON:35627553, KONTO: 53 2490 0005 0000 4520 5613 8203