A A A
staw w Januszowicach

Początek nowego roku to czas podsumowań. Jedną z najważniejszych inwestycji roku 2020 była budowa strefy rekreacji w Januszowicach.

Plaża, woda, molo prowadzące do urokliwej wyspy – powstała kolejna strefa rekreacji, tym razem w Januszowicach. Teraz miłośnicy wypoczynku nad wodą w sezonie letnim będą mogli wypoczywać na terenie naszej gminy.

Strefa to przede wszystkim kąpielisko, które powstało w obrębie malowniczego stawu o powierzchni ok. 17 ha. Staw ma ok. 2 km brzegu, od strony drogi krajowej nr 7 powstała plaża wraz z infrastrukturą rekreacyjna na długości ok. 150 m, wybudowano tam także wygodny deptak spacerowy. Na środku stawu jest malownicza wysepka, do której wybudowano molo. Na wyspie powstał punkt obserwacyjny okolicznego ptactwa, które ma tam budki lęgowe, jest altana wypoczynkowa, ławeczki, chodniki i stoliki do gry w szachy.

Pomyślano też o najmłodszych, obok plaży powstał kolorowy plac zabaw dla dzieci. Jest także miejsce  na grilla i ławeczki. Osoby dojeżdżające samochodem mają do dyspozycji duży parking. Są też stojaki na rowery, bowiem do kąpieliska można dojechać ścieżką rowerową na ul. Okrzei i Kolejową, do czego serdecznie zachęcamy!

W oczekiwanie na sezon letni zachęcamy do spacerów w strefie rekreacji, do dbania o porządek i o piękno tego miejsca, które jest naszym wspólnym dobrem.

Inwestycję wykona firma Apis Polska sp. z o.o., ul. 3 Maja 85 b, 37-500 Jarosław; koszt inwestycji wynosi 2 179 599,41 zł, w tym dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w wysokości 1 223 071,41 zł.

Zobacz film o kąpielisku w Januszowicach, jak wygląda z lotu ptaka